הרפתקאותיו של הכובען – חודש הראש הערום

הומור בשיווק – זה המוטו שלנו. כאשר ראיתי שיש יום בינלאומי כל שנה לראש ערום (קירח), ראיתי הזדמנות ליצור מבצע ייחודי לכובעי שרלוק. אחרי הכל לאנשים קרחים גם מגיע קצת חופש.

אך במקום ליצור מבצע ליום אחד בלבד, החלטתי שהמבצע יהיה תקף למשך חודש שלם. כל אחד קירח, או אפילו קירח חלקית יכול לבוא ולרכוש כל פריט מכובעי שרלוק ב 20% הנחה. האמת היא שאנשים קירחים הנם יותר חשופים לקרני UV מזיקים היכול ליצור סרטן. אבל במקום ליצור מבצע באוקטובר ( 14 באוקטובר הינו יום הבינלאומי לקירחים 2020 ) אני הצעתי הנחה לאורך כל החודש יולי. אחרי הכל בעצם זה הזמן שאנשים קרחים הכי זקוקים להגנה.

חשבתי איך הכי נכון לפרסם זאת: נפל לי האסימון: תמונה של לפני ואחרי. כמובן. ומי יותר מתאים להיות המודל אם לא אני. כמובן שאם מבחר רחב של כובעי פנמה ששרלוק מציעה, לקח זמן לבחור את הכובע הרצוי. לבסוף בחרתי כובע פנמה לבן, מיוצר בעבודת יד עם סרט זגזג בצבע שחור – לבן. 

פרסמנו את המודעה בפייסבוק, אינסטגרם, וכל רשתות חברתיות האפשריות.

וואלה “הראש הקירח” הפך להיות הטעם של החודש בירושלים. אפילו היה לנו זרם של קרחים שהגיעו מתל אביב, רמת גן, אפרת ומשלחת מחיפה. מכיוון שמבצע קירחים 20% הנחה היה בזמן שיא של וירוס הקרונה בישראל (ובעולם), ההנחיות היו לשמור מרחק של 2 מטר לפחות, הוספנו שורה בפרסומת שלנו שנאמר בה: כובעים רחבי שוליים עוזרים לך לשמור על מרחק.

צבעי כובע פנמה הנמכרים ביותר הנם: לבן, בז’, אפור וכחול, אם כי לאחרונה גם מכרנו מספר הוגן של צבעי אדום, בורדו, שחור וכמה גוונים משולבים פראיים. החלטתי לזכור שבעתיד אוכל לשלוף מבצע זה שוב בתאריך הבינלאומי. 

עם זאת, כמו כל קמפיין פרסום טוב, במיוחד במדיה החברתית, תמיד יש מי שמוצא צורך להגיב. לדוגמה:

  • גבר, שטען שהוא נשיא האגודה של Crowning Glory (כתר פאר) באנגליה הגיב ש: ” זו הכפשה של כתר הוד מעלתה של המלכה”. הגבר חזר שוב ושוב ואמר לשם וידוא ש: “המלכה אינה קירחת”.
  • אישה הכניסה את בנה לחנות שלי בכעס תוך כדי שצועקת “תסתכל עליו, תסתכל עליו! למען כובע מחורבן הוא גילח מחצית משערו”. הסתכלתי על הילד, שלא הייתי נותן לו יותר מגיל 16. הוא אמר, ” היא אמרה לי שתיתן לי כל מה שאני מבקש אם אני נפרד מתספורת המוהק שלי ( Mohawk ).  “אז אני רוצה את הכובע הזה ב20% הנחה”, הוא אמר, מצביע על כובע סטטסון טרילבי יקר, בעל שוליים קצרים בצבע כחול בהיר.
  • גברת שאלה אותי אם יש לי פטיש לראשים קירחים. אז הסרתי את כובע הסטטסון שלי ואמרתי” גברת, הראש הקירח היחיד שאני אוהב הוא את שלי”.
  • היסטוריון אחד רשם לי ” “נראה כי אלה ששרדו את התזזית של המערב הפרוע של המאה ה -19 היו בעיקר קרחים. להיות קירח יכול להציל את קרקפתך! המשך עם העבודה הטובה.”
  • אישה אחת נכנסה אל החנות לאחר שראתה את הפוסטר על הדלת של ראש ערום ואמרה “ראש ערום! כמה חבל שכל דבר היום חייב שיהיה לו קונוטציה מינית. אפילו כובעים אינם פטורים.

 אלה החיים!  C’est la vie!

 

סגירת נגישות
Select your currency
USD דולר ארה"ב
Call Now Button