הרוזן ממונטה כריסטי

אם אתה אוהב כובעים (ובינינו, מי לא אוהב כובעים?), שמעת אולי על כך שתיאודור רוזוולט חבש כובע קש מסוג מונטה כריסטי, תוצרת אקוודור כמובן, כאשר חנך את תעלת פנמה. כולם הניחו שהוא קנה את הכובע בפנמה ולכן החלו לקרוא לכובע זה, כמו גם לכל כובע קש שהם ראו, “כובע פנמה”. מאחר שהכובע של תֶדי יוּצר באקוודור, הוא היה בוודאי יפהפה.

אחרי הכל, כובע הקש האיכותי ביותר בעולם מיוצר על ידי בעלי מלאכה מיומנים שממשיכים את מורשת אבותיהם אשר ייצרו כובעי קש במשך מאות בשנים בעיירה קטנה בשם מונטה כריסטי באקוודור. הקש עצמו מכונה “סיבי דקל הטוקייה”.

מדוע מיוצרים כובעי פנמה האיכותיים ביותר במונטה כריסטי? הסיבה לכך נטועה ברובה במארג שלהם. אם אתה מעוניין למצוא כובע פנמה איכותי שנשזר בעבודת יד, הפרמטר שעליך לשים לב אליו הוא מספר הסיבים בכל סנטימטר. אם הממוצע הוא בטווח ה-500, יש עוד למה לשאוף. בקצה השני של הטווח ישנם כובעי מונטה כריסטי המרהיבים ביותר, עם למעלה מ-7,600 סיבים לסנטימטר, שיכולים להגיע למחיר של למעלה מ-5,000 דולר. ואם יתמזל מזלך ותצליח להניח את ידך על כובע של סיימון אספינאל, שוזר הכובעים האולטימטיבי ממונטה כריסטי שעובד כשמונה חודשים על כל כובע, תצטרך להיפרד קרוב לוודאי מסכום נאה בן חמש ספרות.

אז איך תדע אם יש תמורה נאותה לכספך? פשוט צריך לחשב – סופרים את השורות האופקיות בכל סנטימטר ולאחר מכן את השורות האופקיות בכל סנטימטר (ייתכן שהמספר לא יהיה זהה), מכפילים את המספרים זה בזה, וזהו! עכשיו תוכל לדעת אם דחיסות הסיבים בכובע שלך עומדת על הנתון הנמוך של 200 סיבים לסנטימטר או שאולי על הנתון האיכותי יותר של 600 סיבים לסנטימטר. אם ספירת הסיבים עומדת על 900 סיבים לסנטימטר, יש לך כובע איכותי וארוג היטב. שזירת כובע כזה יכולה להימשך ימים רבים, ורק בעלי מלאכה מיומנים באמת עושים זאת.

ברור שגם לצבע ולעידון של הקש יש השפעה חשובה על השווי ועל המראה של כובע פנמה.

בשורה התחתונה, הכל מתמצה בשאלה של איך אתה נראה ואיך אתה מרגיש עם הכובע. אצלנו בשרלוקס, תיראה ותרגיש נפלא עם כובע מונטה כריסטי האיכותי שלך.

סגירת נגישות
Select your currency
ILS שקל ישראלי חדש
Call Now Button